ОБВАЖНЮВАЧ та ФЕСТОН – В ЧОМУ РІЗНИЦЯ

Доволі часто у нас клієнти цікавляться, як оброблено низ тюлю. Тож сьогодні ми розповідаємо про ці особливості, аби ви могли самостійно орієнтуватись, якщо на фото чи в описанні не сказано, або не чітко видно.

Сьогоднішня легка промисловість пропонує два види обробки низу тюлевих тканин. Зверніть увагу, саме тюлевих, до портьєр це жодним чином не стосується. Це можуть бути фестони та обважнювач.

Фестони – це ущільненні виступи по краю тюлевої тканини. Вони можуть бути глибокі чи менш виразні, закруглені чи більше схожі на трикутник. Залежить від вишивки, яка представлена на полотні тюлю та задуму.

Наявність фестону, завдяки фігурній формі та ущільненню краю, запобігає скручуванню тоненької тканини. Вона не задирається вгору. Ну а також візуально завершує низ полотна. Фестони застосовуються переважно на тюлі з вишивкою. Адже ущільнення низу відбувається саме завдяки вишивці краю тюлевої тканини.

 

Обважнювач – це ущільнення краю тюлю шляхом обметування зі спеціальним шнуром.

Краї полотна в такому разі виходять рівними. Така обробка служить тим же цілям, що і фестон, лише має інший вигляд. Край ніжненької тюлевої тканини не загинається, не підскакує вгору, не закручується.

Обважнювач використовується на однотонних тюлях різної текстури. На тюлях з набивним малюнком, на рогожках та на марльовках. На тюлевій тканині, де відсутня вишивка. 

Як бачимо, подібні види обробки створюють кардинально різний візуальний ефект. що урізноманітнює можливості їхнього застосування.

І фестон, і обважнювач сьогодні робляться у фабричних умовах. Тканина у продаж в магазини поступає вже з обробленим низом, й вам нічого не доведеться робити з нижнім краєм полотна. Висота відміряється від низу на необхідний рівень, в залежності від замірів та висоти стелі.

Іноді, коли дозволяє малюнок вишивки та то є задумом дизайнера, тюль з фестонами перевертають. І тоді виходить боковий край хвилястим, ніби з рюшиком. Як правило такий прийом використовується при невеликій висоті шторного виробу та в парі з підхопленнями, щоб підкреслити якраз ось цей візуальний ефект. І в такому разі виходить значна економія на довжині тканини.

Тож тепер ви з першого погляду здатні визначитись, як оброблено низ на тюлю, який обрали. А ми радимо звертатись до нас за консультаціями щодо оформлення ваших вікон. Зробимо все найкращим чином.

За яким принципом комбінують шторні тканини читайте ТУТ.