Жакард - красива, міцна, ефектна, зносостійка тканина. Своєю красою полонить і гідна того, щоб знаходиться в королівських апартаментах, а, може, навіть і на самому Олімпі. Відрізняється тканина вигадливим складом, переплетінням ниток, вишуканим двобічним малюнком. Може бути стовідсотково натуральною або містити синтетичні волокна.
Вироби з жакарду служать довго і не втрачають своєї краси. Досить прості в догляді. Особливість структури жакардової тканини, переплетіння декількох десятків ниток різного типу, дозволяють створювати вироби з об'ємними, кольоровими зображеннями. Створюваний за допомогою переплетених ниток малюнок, довго зберігає свої якості. Не вицвітає в результаті експлуатації та догляду (ручного і машинного прання, чищення, прасування).
Популярні види жакарду
Розроблено і використовуються у виробництві різних виробів кілька десятків видів жакардної тканини. Поєднання ниток з різними властивостями дозволяє створювати тканини, які ідеально підходять під різні вимоги і умови. Ці тканини застосовуються для створення найрізноманітніших виробів, здатних витримувати інтенсивну експлуатацію, не втрачаючи своїх високих естетичних властивостей.
До найпопулярніших в даний час жакардових тканин відносять:
- жакард-сатин;
- жакард-шовк;
- жакард-атлас;
- жакард-трикотаж;
- жакард-стрейч.
Складне переплетіння ниток з різними фізико-хімічними параметрами дозволило створити тканини, з різними функціональними властивостями. Тканини, що оптимально підходять для пошиття того чи іншого виду виробів.
Жакард-сатин
Стовідсотково натуральна тканина, повністю складається з переплетень бавовняних ниток. Застосовується для пошиття постільної білизни. Має ніжну, приємну на дотик поверхню. Характеризується високою міцністю, повітропроникністю, гіпоалергенністю, гігроскопічністю. Бавовняні нитки, що входять до складу тканини, утворюють якісний, кольоровий, двобічний узор.
Жакард-шовк
Оптимальне поєднання синтетичних і натуральних волокон додають тканині легкість і міцність. Жакард-шовк - тканина з високими естетичними властивостями. З неї шиють ошатний, святковий і легкий одяг. Цю тканину використовують при пошитті жіночої вишуканої білизни. Використовують при створенні витончених постільних комплектів.
Жакард-атлас
Застосовується для пошиття штор, покривал. При виготовленні цих тканин використовуються переважно синтетичні нитки. Жакард-атлас невибагливий в експлуатації і догляді. Характеризується міцністю і зносостійкість.
Жакард-трикотаж
Підібране поєднання ниток робить цю тканину оптимальним вибором при виробництві безлічі теплих речей - светри, шарфи, спідниці, сукні, кофти. Тканина поєднує тепло, легкість, міцність, зносостійкість.
Жакард-стрейч
Еластичний, міцний матеріал з хорошою повітропроникністю. Широко застосовується при виробництві елементів одягу.
Штори з жакарду
Завдяки складу тканини, штори з жакарду виступають в якості головної родзинки дизайну інтер'єру. Вони привертають до себе увагу рельєфним двобічним малюнком. Візуальні ефекти, що забезпечуються різною силою відображення різних ниток, дозволяють створювати індивідуальну для кожного приміщення атмосферу.
Властивості тканини дозволяють виготовляти з жакарду як щільні портьєри, так і тюль, різного ступеня прозорості. Також з жакарду виготовляють японські гардини, римські штори, рулонні штори. Він відмінно вписується в будь-який інтер'єр, додаючи дизайну приміщення стильності і вишуканості.
Догляд за шторами з жакарду
Для того, щоб штори довго служили і не втрачали своїх естетичних якостей, за ними необхідний правильний догляд. Залежно від виду тканини, використовуваної при пошитті штори, розрізняються умови їх санітарно-гігієнічної обробки і інших аналогічних заходів.
Як і будь-який інший тканинний виріб, жакардові штори вимагають періодичної очистки від пилу і бруду. Жакард - тканина невибаглива. Штори з цієї тканини можна обробляти спеціальним пилососом або акуратно протирати спеціальною щіткою. При необхідності їх можна прати і вручну, і в машинці.
Вимоги до прання жакардових штор:
- температура води не повинна перевищувати 30°С;
- необхідно застосовувати нейтральний пральний порошок;
- не можна використовувати відбілювачі та інші агресивні засоби для чищення;
- штори не можна викручувати і віджимати в центрифузі. Дозвольте воді стекти самостійно.
Вимоги до просушуванню жакардових штор:
- необхідно уникати попадання виріб прямих сонячних променів;
- неприпустимо сушити штори на батареях опалення та інших нагрівальних пристроях;
- потрібно створити умови для рівномірного просушування тканини - сушити на свіжому повітрі.
Вимоги до прасування жакардових штор:
- температура праски не повинна перевищувати 150°С;
- неприпустимо затримувати праску на одному місці.
Як видно з написаного вище, жакард не любить високу температуру. З огляду на те, що в більшості випадків шторний жакард виготовляється із синтетичної нитки, все стає зрозумілим. Поліестер зовсім не дружить з високими температурами. Деформується від них, змінюється в довжині і структурі. Активні хімічні сполуки руйнують нитки. Тому жакард не можна вибілювати.
В цілому, дотримання цих нескладних вимог продовжить термін служби виробів. Дозволить вам довгий час милуватися шторами і насолоджуватися затишком в будинку.
Про те, якою може бути тканина для штор можна почитати ТУТ.