Далеко не всі живі істоти на планеті володіють кольоровим зором. Багато з тих, хто розрізняє кольори, обмежений десятком відтінків. Людське ж око здатне розрізняти їх близько 100. Відчуття кольору – важлива частина людського життя. Важливий елемент побуту і культури.
Вплив кольорів, що нас оточують, давно помічено і використовується в різних сферах життя. Ці знання дозволяють підбирати відмінні рішення для кожного приміщення. Відповідно до його функціонального призначенням. Дозволяють підвищити продуктивність офісів. Створюють легку атмосферу кімнат, призначених для відпочинку. Заряджають енергією спортзали, аудиторії, танц-поли.
Червоний, помаранчевий, жовтий і безліч їх відтінків – те, що треба, для пробудження внутрішніх сил. Переважання цих кольорів заряджає людину прагненням щось робити. Бігати, стрибати, голосно розмовляти – ось що робить з нами ця колірна гамма.
Синій, зелений, фіолетовий і їх відтінки – краще рішення для медитативної кімнати. Ці кольори налаштовують на відпочинок, на неспішне міркування на абстрактні й непрактичні теми. Не варто оформлювати в ці кольори навчальні аудиторії. У поєднанні з неспішною, монотонною промовою лектора – половина, слухачів буде без успіху боротися зі сном.
Монохромні кольори, поєднання і відтінки (чорний, білий, сірий) – налаштовують на серйозний лад. Свідомість збирається з силами, мобілізує внутрішній ресурс для вирішення важливих завдань. Оптимальне рішення для приміщень, в яких велика увага приділяється інтелектуальній праці. Головне не переборщити з чорним – занадто похмуре оформлення може змусити заглибитися в міркування про вічне.
Питання кольорів в інтер’єрі – важлива, цікава, неоднозначна тема. Ба більше, її не можливо умістити в один пост. Напевно, ми ще не один раз будемо до неї повертатись. Залишайтеся з IDEIA, у нас пізнавально.
Про оптимальну довжину штор можна почитати ТУТ.