Кажучи про догляд за подушками, варто розуміти, кожна річ має певний термін експлуатації. Навіть найдорожча подушка, при найкращому догляді не буде служити вічно. Максимальний експлуатаційний термін подушок навіть найкращої якості 2-3 роки, і варто все ж їх міняти.
Нижче наведемо поради, як зробити термін життя подушки максимально довгим.
ПРАННЯ
Подушки варто прати не частіше 1-2 разів на рік. Сучасні подушки з синтетичним наповненням можна прати руками або у машинах автомат. Але, зауважте, завжди(!) треба дотримуватися рекомендація щодо прання.
Виробник, який поважає свого покупця та цінує свою репутацію, завжди вказує дані про склад виробу, розмір та умови прання. Ці знаки інтуїтивно зрозумілі та завжди можна скористатися Інтернетом, якщо раптом виникли сумніви. Саме тому ми радимо своїм клієнтам ніколи не зрізати бирку. Крім умов прання на таких бирках вказано фасон та торгову марку. Що допоможе вам в майбутньому придбати саме таку подушку, якщо вона сподобалась.
- Перед початком прання переконайтесь, що чохол цілий, інакше, після завершення, частина наповнювача виявиться ззовні.
- У різних типів наповнювача різні максимальні температурні показники. Саме тому ми не будемо казати: прати подушку при такій-то температурі. Адже вважаємо, що неправильно навіть вказувати діапазон. Кожен виріб перемо відповідно до умов, вказаних на бирці, чітко наслідуючи вказівок виробника.
- Мийним засобом краще обирати рідкі варіанти й заливати не дуже багато. Навіть, якщо це буде гель для душу чи шампунь – то буде кращим варіантом, ніж звичайний порошок. Це пов’язано з тим, що гранули порошку погано вимиваються з наповнювача, а порошок може викликати алергію.
- Водночас від кондиціонера варто відмовитись. Цей засіб може мати надто різкий запах, що буде згодом дратувати під час сну. А властивостей пом’якшення ані тканина верху, ані наповнювач не потребують.
- Ніколи не додавайте відбілювач при пранні подушки. Це може зіпсувати властивості найдорожчого наповнювача.
- Додайте під час прання у машину 2-3 тенісних м’ячики, або спеціальних гумових для сушки. Вони підтримають наповнювач в тонусі, не дадуть йому збитися у грудки, влаштують додаткове розпушування.
- Подушки люблять, щоб їх збивали, тому робіть це щодня, воно поліпшує властивості наповнювача.
СУШІННЯ
Якість прання та догляду за подушками багато в чому залежить від правильного сушіння текстильних виробів. Всі розуміють, такий об’ємний виріб, як подушка, мало просто десь повісити, аби стікала вода. Існують варіанти подушок, в яких знімається чохол. Тоді це значно спрощує процес. Але, якщо ви прали подушку разом з наповнювачем, доведеться витрати час на те, щоб до кінця просушити її. Волога, яка залишилась всередині, незабаром викличе неприємний затхлий запах.
Тут ми знову радимо звертатися до бирки виробника. Напевно, легше за все процес сушіння відбуватиметься, якщо на цій бирці вказано, що виріб можна віджимати машинкою та сушити у спеціалізованій сушці. В такому разі зверніть увагу, на умови віджимання та сушки. Чітко дотримуйтесь інструкцій. Після завершення процесу дайте змогу виробу вивітритися у приміщенні, яке добре вентилюється.
Але далеко не на кожній подушці присутній значок дозволу сушіння, далеко не у всіх є сушарка. Та вихід є.
- Якомога делікатніше вичавіть з подушки воду після прання.
- Сушіть подушку на рівній горизонтальній поверхні.
- Періодично, з інтервалом у 20-30 хвилин, перевертайте з одного боку на інший виріб та обережно збивайте його.
- Оберіть приміщення, яке добре вентилюється.
- Уникайте потрапляння прямого сонячного проміння.
- Перший час після прання не рекомендується заправляти подушку під ковдру та покривало.
Увага, сушіння на радіаторі чи батареї псує якості наповнювача. Він не любить високих температур. Стає від них ламким та втрачає пухкість.
Не використовуйте операцію «віджимання» та «сушіння», якщо їх не радить виробник.
Не підвішуйте подушку на мотузці. Це призводить до того, що наповнювач збивається в одному кутку, а місце притискання причіпкою – втрачає властивість пухкості.
Для того, щоб переконатися, що виріб повністю висохнув, можна зважити подушку до та після прання. Вага мусить бути однаковою.
В цілому прання подушки та сушіння забирають чимало часу. Але правильний догляд за текстилем подовжує його експлуатаційний термін. Головне, завжди читати, що радить виробник, і подушка надійно служитиме вам не один рік.
Якими бувають сучасні наповнювачі для подушки можна глянути ТУТ