Якісні подушки для сну: вибір відповідної моделі

Подушка — це не тільки декоративний елемент. Необхідність в її придбанні обумовлена фізіологічними особливостями нашого тіла. Щоб уві сні воно відпочивало, хребет повинен знаходитися горизонтально. Тому важливо знати, як вибрати подушку, яка буде правильно підтримувати всі частини тіла.

Історичний екскурс

Перші вироби, які використовувалися в якості опор для голови, були виявлені в єгипетських пірамідах. Їх виготовляли з глини, дерева, каменю і навіть металу. Історики припускають, що вони використовувалися не з метою створення комфортних умов для сну, а виключно для того, щоб зберегти оригінальні макіяж і зачіску, які майстри ретельно робили протягом багатьох годин.

В Японії в якості опори для голови і шиї застосовували трохи увігнутий дерев'яний брус. Китайці, в свою чергу, вважали за краще лягати на фігури, виготовлені з каменю, які мали поглиблення.

Відповідно до припущень істориків, перші м'які подушки з текстилю з наповнювачем (гусячий пух і перо) були створені в Стародавній Греції. Настільки практичні і універсальні вироби оцінили і в Римській імперії. Тому багато жителів почали активно розводити гусей.

Особливості вибору

Багато людей взагалі не використовують подушку і сплять на матраці. Але це велика помилка, оскільки під час сну шийні хребці не розслабляються, а також викривляються. Це призводить до головного болю і спазмів.

Подушка для сну — це індивідуальний предмет. Тому купувати його необхідно з урахуванням фізіологічних особливостей конкретної людини.

Перед тим як вибрати подушку для сну, слід визначитися, хто її буде використовувати, уточнити інформацію про наявність звичок. Наприклад:

  • якщо людині під час відпочинку постійно хочеться покласти руку під голову, значить, саме час змінити подушку. Вибирати необхідно більш високу модель, ніж використовувалась раніше;
  • в разі наявності м'язової напруги потрібна низька опора для голови;
  • дерев'яніють плечі? Пора міняти всі спальні аксесуари, в тому числі жорсткий матрац.

Всі люди різні, тому для кожного члена сім'ї слід вибирати вироби, враховуючи індивідуальні потреби. Одним подобається більш жорстке спальне місце, іншим потрібні гіпоалергенні аксесуари, третім важливо позбутися хропіння. Для вирішення цих завдань необхідно вибирати різні моделі подушок.

Жорсткість, особливості пошиття, форма

Все спальне приладдя необхідно вибирати з урахуванням фізіологічних особливостей людини. В першу чергу важливо визначити, в якому становищі вона спить. Наприклад:

  • на животі. Досить тонкої, але не дуже м'якої подушки під голову. Саме ця категорія людей любить спати на рівних поверхнях. Вони рідко можуть використовувати підручні засоби або кладуть голову на руки. Це позначається на стані не тільки шийного відділу хребта, але й на попереку. У цій області можуть виникати сильні болі;
  • на боці. Для таких людей потрібно вибирати тверду і високу подушку. Вона буде надійно фіксувати шию;
  • на спині. Краще купувати подушку середньої жорсткості, висотою не більше 10 см, бажано з виямкою;
  • постійно перевертається. Слід вибирати м'яку, але невисоку подушку (6–8 см). Її можна використовувати для сну в різних позах.

Якщо важко визначитися, рекомендуємо провести невеличкий експеримент. Перед тим як заснути, по черзі полежіть на боці, животі і т. д. Необхідно оцінити, яке з цих положень є найкомфортнішим. Наприклад, якщо не вдалося заснути на боці протягом 15–20 хвилин, швидше за все, ця поза незвична для вас. Також слід акцентувати увагу на тому, в якому положенні ви прокидаєтеся. Не можете визначитися? Попросіть рідних поспостерігати за тим, як ви спите.

Важливим критерієм є форма подушки. Для сну на спині рекомендується вибирати великі моделі прямокутної форми, які мають спеціальну виямку для шиї. Тим, хто любить лежати на боці, бажано купувати вироби з валиком під шию. Для тих, хто вважає за краще спати на животі, слід придбати невисоку подушку прямокутної форми або «зірочку». Для вагітних, а також любителів обіймати ногами ковдру ідеально підійдуть великі валики.

Перед тим як визначитися, яку подушку краще вибрати, необхідно акцентувати увагу на дрібних деталях. Наявність на поверхні пуху, кінчиків пір'їнок або ворсинок іншого наповнювача свідчить про погану якість виробів. Також не рекомендується вибирати декоративні моделі з численними елементами і фурнітурою. Вони можуть подряпати обличчя під час сну.

Типи наповнювачів

Питання про натуральність матеріалів вже не стоїть так гостро, як це було 10 років тому. Виробники пропонують широкий асортимент наповнювачів, які мають бездоганні характеристики. Їх поділяють на 2 види:

  • натуральні. До них відносяться пух, перо, овеча і верблюжа шерсть, бамбукове волокно, різні рослинні матеріали;
  • синтетичні. Найпопулярнішими є віскоеластик, мікро- і поліефірні волокна, а також мікрогель і силіконовий наповнювач.

Пух, перо і овеча шерсть — алергени. Тому їх не рекомендується вибирати тим, у кого спостерігаються негативні реакції на ці матеріали. Оптимальним натуральним варіантом для алергіків є бамбукове волокно. Цей матеріал легко витримує прання в машинці автомат. Рослинні матеріали, такі як оболонка рису, лушпиння гречки, шишки хмелю, мають приємний запах. Подушки з таким натуральним наповнювачем вимагають ретельного догляду. Вони жорсткі і трохи шарудять, тому їх не варто вибирати людям із чуйним сном.

Синтетичні наповнювачі дешевші. Поліестер хоч і недовговічний, але дуже легкий. Вироби з таким наповнювачем можна прати в машинці. Мікроволокно не вбирає вологу, не вимагає особливого догляду. За характеристиками воно дуже схоже на пух. Не варто забувати, що мікроволокно електризується. Одними з найбільш затребуваних є силіконовий наповнювач, а також мікрогель і віскоеластик. Вони пружні, довговічні, гіпоалергенні, легкі і доступні за ціною.

Ортопедичні подушки

Болі в спині, спазми в шийному відділі — це ознаки того, що під час сну тіло перебуває в нефізіологічному положенні. Але якщо правильно вибрати подушку, дискомфорту можна уникнути.

Склався стереотип про те, що ідеальним варіантом є ортопедичні моделі. Це не зовсім так. Щоб усунути біль в спині і шиї, необхідно знайти її причину. Для цього слід проконсультуватися з ортопедом або травматологом. Купувати ортопедичну подушку без рекомендацій фахівців не потрібно. Це не тільки зайві витрати. Використовуючи ортопедичні опори під голову без потреби, можна посилити проблеми з хребтом.

Дитячі подушки

Кожні батьки хочуть, щоб їх малюк добре спав. Якість відпочинку багато в чому залежить і від облаштування дитячого ліжка. Щоб правильно вибрати подушку для сну дитині, необхідно слідувати таким рекомендаціям:

  • придбати чохол з натуральної бавовни. Він усуне проблеми з електризацією подушки;
  • вибирати моделі з синтетичним гіпоалергенним наповнювачем. Вони відмінно пруться, довговічні, хоча коштують значно дешевше;
  • правильно вибрати розмір подушки. Оптимальний варіант — трохи вужча, ніж плечі дитини. Жорсткість — середня;
  • дітям до 2 років фахівці не радять спати на подушках, оскільки їх використання може призвести до порушень в розвитку опорно-рухового апарату.

Щоб вибрати якісні приналежності для сну, слід довіряти виключно перевіреним виробникам, які добре зарекомендували себе на ринку. Вони надають сертифікати якості на всю продукцію, які підтверджують її відповідність усім нормам і вимогам.