Підбираємо зручний банний халат

Похід до лазні – довгоочікуваний відпочинок для більшості людей. У паровій можна забути про важливі справи та проблеми, розслабитися й оздоровитися. Це одне з місць, де люди знімають стрес і набираються сил. Кожен другий напередодні вихідних замислюється, чи потрібно якось готуватися до майбутньої події. У тих, хто рідко париться, у списку речей можна побачити їжу, напої, рушники. Любителі баньки більш серйозно підходять до підготовки й обов'язково беруть із собою улюблений халат. Уявіть, як приємно загорнутися в нього після обливання холодною водою в сауні. Рекомендуємо всім придбати цей виріб і ввести традицію регулярно ходити до парової. А перед цим читайте про те, який халат вибрати для лазні та які його характеристики мають значення.

Розуміння мети та потреб – це важливо

Чого очікує людина від відпочинку в лазні? Позитивних емоцій. А вони виникають, тільки коли відчувається комфорт. Халат повинен бути зручним, підхожим за розміром, привабливим і стильним, а також відповідати потребам власника. При його виборі можна легко помилитися. Яскравий приклад: ви не любите пірнати до холодної води після лазні, просто сидите в парильні, але купуєте дуже теплий махровий халат. У такому виробі буде не зовсім комфортно, спекотно. Він стане у пригоді тільки в тому разі, якщо потрібно вийти на вулицю в холодну пору року. Любителям високих температур краще вибрати халат із бавовняної тканини середньої щільності, а на літо взяти легкий аналог. Також у продажу є варіанти з тонкої махри.

Тепла модель з довгим ворсом – оптимальна для чаювання після стрибка до холодного басейну й інших процедур загартовування. Натуральна махра без синтетичних домішок відмінно вбирає вологу, зігріває, утримує тепло та дозволяє розслабитися.

Цікаво: існує одна арабська традиція, яка досить близька деяким нашим людям. Ідеться про перебування в сауні в халаті. Так, саме так ходять до лазні араби. Із собою вони беруть халат виключно з легкої натуральної тканини (бамбукової, бавовняної та ін.). Паритися в лазні в синтетичному виробі шкідливо для здоров'я. Він не пропускає повітря, не має гігроскопічної властивості.

Порада: при виборі халата для сауни не забудьте також про придбання нових капців, чалми або банного ковпака.

Чи має значення бренд

Виробництвом банних і домашніх халатів сьогодні займаються багато компаній, але далеко не кожна з них стежить за якістю. Однозначно не рекомендуємо гнатися за низькою ціною. Якісна махра, яка не линяє й не сиплеться, не може коштувати дешево. Недорога бавовна теж швидко розтягнеться, втратить форму, а халат перетвориться на щось малопривабливе.

При виборі банного одягу дивіться на:

  • якість пошиття;
  • склад тканини;
  • рекомендації з догляду;
  • якість матеріалу.

Бренд має значення. Відомі компанії не ризикують репутацією, випускають якісний текстиль, який візуально подобається, приємний для тіла та не стоншується з часом. На ньому немає нерівних швів, ворсинок, петельок й інших дефектів.

Матеріал – важливий параметр вибору

Чи буде комфортно в банному халаті, залежить від тканини, із якої його пошили. Вибирайте для сауни вироби з натуральних волокон, щоб тіло завжди дихало, не з'явилися висипання та подразнення. У лазні пори розкриваються, відбувається регенерація й оновлення шкіри, активно виходять токсини. Натуральні матеріали не перешкоджають цим процесам.

Багато позитивних відгуків є про халати для лазні з:

  1. Велюрової бавовни. Неймовірно приємний для тіла, тонкий і м'який матеріал. Велюровий халат не можна назвати дуже теплим, але він відмінно зігріває. У ньому дійсно можна розслабитися, проте при купуванні не варто забувати про те, що це полотно вбирає вологу гірше махри.
  2. Тері. Це різновид махри з цілими петлями. Він набагато краще за інші тканини вбирає вологу. Виріб виходить неймовірно м'яким, теплим, комфортним.
  3. Бамбука. Целюлозне волокно – ідеальна основа для пошиття речей для лазні. У нього є величезна кількість позитивних властивостей: він «дихає», має антибактеріальний ефект, дезодорує, відновлює температуру.
  4. Модал. Халати з цього матеріалу з'явилися не так давно, їх можна назвати новинкою. Основою для виробництва модалу виступає екологічно чиста деревина. Річ із нього радує міцністю та м'якістю. Матеріал пропускає повітря та вбирає вологу.
  5. Спа. Це основа для пошиття банного приладдя й речей для сауни преміумкласу. Їх купують спа-центри та престижні готелі. Вироби насправді преміальні й дуже зручні. Головна особливість – двошаровість. З одного боку знаходиться ультратонке бамбукове волокно, з іншого – щільна махра з довгим ворсом.

Важливо: зовсім відмовтеся від синтетики, у лазні вона ні до чого.

Якщо ви перетворюєте похід до лазні на спа-процедуру й використовуєте масла для поліпшення стану шкіри, халат буде менш комфортним. Ворс вбирає жирні складові, після чого перестає поглинати вологу. Не рекомендуємо наносити після сауни масло на зони тіла, які знаходяться в контакті з одягом.

Універсальний крій

Халат повинен бути вільним, не утрудняти рухів. Вибирайте виріб за розміром, традиційного крою. На ринку переважно представлені кімоно – прямі халати з широкими рукавами. Вони позбавлені фурнітури, теплі й затишні, легко зав'язуються. Це оптимальний варіант для жінок і чоловіків.

Чи потрібен капюшон? Судіть самі, у цьому випадку його основним призначенням виступає захист голови від протягів. За наявності капюшона можна не використовувати рушник після лазні.

Визначаємо комфортну довжину

Не можна сказати, що короткий халат краще максіаналога. У кожної людини свої вподобання. У довгому банному кімоно комфортно, у ньому відчуваєш себе захищено, загорнувшись з голови до ніг. Він швидко зігріває, незамінний у холодні зимові та осінні дні. При виборі такого виробу не прогадайте з розміром, це дуже важливо! Якщо чоловік невисокого зросту візьме модель у кілька разів більше, то стане схожий на маленьку дитину в татовому халаті. Річ виявиться занадто довгою, буде витирати підлогу. Висока жінка в маленькому виробі теж не відчує комфорту.

Універсальними називають халати для лазні середньої довжини. Короткі аналоги переважно купують жінки, щоб підкреслити красу ніг і завжди виглядати чарівно. У них комфортно в теплу пору року, коли не потрібно думати про захист від холоду.

Колір і декор

Банні халати шиють класичними, складно знайти ексклюзив, адже сміливі експерименти негативно відбиваються на комфорті людини. Однак традиційні вироби для сауни не можна назвати нудними й малопривабливими. Для пошиття використовують тканини різних кольорів: від пастельних до темних й ультраяскравих.

Важливо: якщо сподобалася модель ефектного відтінку, поцікавтеся у виробника, який склад він використовував для фарбування. Хімічні барвники мають негативний вплив на стан шкіри.

Рекомендуємо вибирати для лазні речі натуральних відтінків. Наприклад, молочного, бежевого, ніжно-персикового тощо. Чорні, сині, зелені традиційно використовуються в чоловічих моделях. Для хлопців також є білі та бежеві варіанти.

Чим різниться банний халат від прляжного можна прочитати ТУТ.