Прати, сушити та не пошкодити

Якість і різноманітність матеріалів, використовуваних виробниками сучасних ковдр, гарантують їх довгу і продуктивну службу. Забезпечують багаторічний комфорт, тепло і затишок їх власникам. Дотримуючись нескладних правил догляду за ковдрами, можна значно скоротити знос матеріалів, продовжити термін експлуатації виробу.

Більшість матеріалів, використовуваних в сучасних ковдрах, розраховані на прання при дотриманні тих чи інших умов. Основні вимоги до умов догляду за виробами вказуються виробниками на спеціальних бирках. Відсутність подібних вказівок – причина задуматися над доцільністю покупки подібного виробу.

Головним фактором, що впливає на умови прання ковдри, виступає його наповнювач. Розрізняються вимоги до прання та сушіння ковдр з:

  • силіконовим наповнювачем;
  • пуховим (натуральним або синтетичним) наповнювачем;
  • бамбуковим волокном;
  • овечою вовною.

Ковдри з силіконовим наповнювачем

Вироби з даним наповнювачем допустимо прати в машинці.

Необхідно вибирати один з щадних режимів прання. Температура води повинна не перевищувати 40˚С. Швидкість обертання барабана при віджиманні – не більше 700 об/хв.

Для просушування виробів з силіконовим наповнювачем необхідно вибрати місце, яке добре провітрюється та захищене від прямих сонячних променів. Неприпустимо сушити силіконові ковдри з допомогою нагрівальних елементів – труб опалення тощо.

Ковдри з натуральним або синтетичним пухом

Допустимо автоматичне або ручне прання – в залежності від маркування виробника. Температура води, в обох випадках, не повинна перевищувати 30˚С. При автоматичному режимі прання необхідно вибирати делікатний режим, з віджиманням при оборотах не більше 400 об/хв.

Для досягнення максимального ефекту від прання пухової ковдри в машинці можна запустити його повторне полоскання. Сушити ковдру найкраще на спеціальній сушарці або на прасувальній дошці в місці, захищеному від прямих сонячних променів.

Ковдри з бамбуковим волокном

Якщо на виробі не стоїть маркування, відповідно до якого  пропонується ручне прання, його можна прати в машинці при температурі води не більше 40˚С. Необхідно використовувати рідкі миючі засоби і вибирати делікатний режим прання. Допустима швидкість віджиму – не більше 800 оборотів.

Для досягнення максимального ефекту очищення рекомендується подвійне полоскання виробу. Для висушування бамбукової ковдри необхідна горизонтальна решітка, або інша, аналогічна конструкція, розміщена на вулиці або в добре провітрюваному приміщенні. Не рекомендується сушити виріб з використанням штучних джерел тепла. Небажано піддавати випрану ковдру впливу прямих сонячних променів.

Ковдри з овечою вовною (стьобані)

Стьобані ковдри з наповнювачем – овеча шерсть – можна піддавати машинному пранню. Температура води не повинна перевищувати 30˚С. Оптимальний режим прання – без підігріву води.

В якості миючого засобу, при пранні, необхідно використовувати рідини, призначені для очищення вовняних виробів.

Режим віджиму необхідно встановити мінімальний для даної моделі машинки. (По можливості бажано обійтися без нього).

Сушити ковдри з овечої вовни необхідно в горизонтальному положенні в затіненій місцевості, яка добре провітрюється.

Акуратний, грамотний догляд – гарантія багаторічної служби вашої ковдри

Дотримання перерахованих умов прання і сушіння ковдр гарантує їх багаторічну службу. Дозволить багато зим насолоджуватися теплом і комфортом обраної моделі ковдри. Гарантує, що воно не втратить свої властивості –  не розтягнеться, не зіб'ється в грудки, не втратить легкість, приємний зовнішній вигляд тощо. Знання та дотримання основних умов догляду за вашим ковдрою – основа теплого, комфортного зимового сну.

Про догляд за подушками можна почитати ТУТ