Погодьтесь, актуальне питання, особливо, якщо вашими улюбленцями виступають не якийсь там равлик чи рибки, а один або навіть кілька грайливих котиків чи невгамовний песик. Невтомність подібних вихованців ставить під сумнів збереження міцніших ніж тюль речей, наприклад меблів. Тож, спробуємо зараз розібратися, як зберегти красу і затишок вашої оселі, не вдаючись до методів, несхвальних з точки зору захисників тварин.
Але то є факт – домашні улюбленці доставляють своїм господарям не тільки приємні миті. «Щенята» можуть згризти все, що тільки попадеться їм на зуб. «Кошенята» цілком і у свої двадцять років можуть залишатись грайливими та готовими гоцати хатою, кидатись на «злу руку», підкоряти верхівки…
Немає нічого дивного в тому, що штори сприймаються вашим вихованцем як забавні іграшки для собак та зручних сходів для кішок. Ну, а якщо тюль від подиху вітру заворушився, от як його не вполювати? З інстинктами не посперечаєшся.
З кожної ситуації є вихід. Головне, правильно виховати свого «улюбленця» та підібрати тканину для штор, відповідну ситуації.
Найпростіше вирішується питання з портьєрою. Якщо ваш карниз змонтовано на совість, то дуже багато є тканин з щільним переплетінням, по яких ваша котейня зможе забратися на верхотуру, і шторам від того нічого не буде. Ну майже, якщо «пухнастий верхолаз» підкорюватиме цю вершину десятки разів на день, жодна тканина з функцією «антикіготь» не витримає. Хоча все це залежить від ваги котика…
У будь-якому випадку, дивитися на подібні акробатичні етюди господарю приміщення точно не рекомендується. Тому варто м'яко, але впевнено пояснювати пухнастому негіднику всю його неправоту.
Однак, якщо у портьєр є ще шанс, то що робити з тюлем? Адже достатньо одного вдалого руху бодай одним кігтиком, і все, нитка потягнулась, на тканині залишились зачіпки, красу зіпсовано.
Нижче наводимо декілька порад.
Виховуйте свого котика змалечку. Іноді (далеко не в усіх випадках, але все ж) можна пояснити улюбленцю, що грати з тюлем – табу.
У будь-якому випадку, для приміщень, за якими гуляє чотириногий мешканець, обирайте цупку портьєру з щільним переплетінням, а тюль з жорсткою структурою. Підійдуть батисти, вони тоненькі, але водночас мають щільне переплетіння. Підійде жорсткий фатин, з якого складніше витягуються нитки.
Категорично не радимо м’які та ніжні тканини. У них не буде жодного шансу вижити навіть при випадковому зіткненні з вашим вихованцем. Також, підбирайте портьєру під колір хутра вашого улюбленця. Таким чином шерсть, яку домашні тварини щедро дарують домівці, в якій живуть, буде не такою помітною.
Ну і пам'ятайте, навіть найміцніший тюль витримає обмежену кількість посягань. Тому, якщо ваш домашній улюбленець приділяє їй особливу увагу, варто подумати про альтернативу.
Шторам звичайно, а не улюбленцю...
Скажімо, підійдуть жалюзі, римські штори, варіанти оздоблення вікна нетрадиційними способами.
Звертайтесь до наших фахівців, ми створимо затишок вам та вашому улюбленцю.