«В якій позі годувати маля правильно?»
Дівчатка – в тій, в якій максимально комфортно матусі й малюку!
Для того, щоб визначити свою позу для годування треба пробувати та експериментувати. Жоден консультант не обере за вас.
До речі, ви в курсі, що в залежності від пози, в якій знаходиться малюк під час годування, краще сповільнюються ті чи інші долі молочних залоз?
Але будьте уважні, дівчатка!
Починати експерименти з позами варто вже після того, як малюк навчився правильно захоплювати груди. Спочатку прикладання, згодом шукаємо комфортну позу.
Для зручності годування у більшості поз вам знадобляться подушки для підтримки спини, рук тощо.
Зверніть увагу на розташування дитини відносно вашого тіла, і на 3 точки опори:
- борідка дитини має впиратися в грудь;
- животик притиснутий до живота матусі;⠀
- таз зафіксований.
Коли прикладаєте дитину до грудей, то носик малюка має бути навпроти соска, щоб малюк мав можливість закинути голівку назад і широко відкрити ротика, захопив не тільки сосок, а й ареолу, особливо нижню її частину.
Нижче надано описання декількох поз з подушками для годування задля вашого комфорту.
- Колиска
Матуся сідає у крісло, на диван або на ліжко. Подушка для годування одним боком кладеться під спину матері, іншим – під малюка, застібається збоку. Лікоть на подушці.
Голівка малюка знаходиться на згині ліктя. Забезпечується тісний контакт животик до животика. Ноги матусі в позі напівлотоса / по-турецьки. Якщо в такій позі сидіти не зручно, тоді ноги опускаєте вниз. Але, можливо, тоді вам знадобиться підставка для ніг. Важливо повноцінно розслабитись: від маківки до кінчиків пальців.
- Лежачі на боку
Деяким жінкам дуже зручно годувати саме у цій позі. Вона дійсно дозволяє максимально розслабитись, що є одною з умов успішного грудного вигодовування. Така поза особливо актуальна для жінок, що мали кесарів розтин. Тоді малюк не буде тиснути на живіт матусі. Але водночас забезпечується необхідний тісний контакт животик до животика.
Подушка для годування у розкладеному вигляді йде під руку та/або голову матусі, м’яко огинає малюка, який лежить на ліжку, до матусі, забезпечуючи контакт, а другий кінець подушки під коліно матусі.
- Під рукою
Ця поза теж може бути зручною для жінок, що мали кесарів розтин, адже малятко не тисне на живіт, а також для парного годування двійні.
Подушка для годування кладеться серединою до грудей матері, обидва її кінці з двох боків йдуть за спину матері, підтримують її, знімають напруження. Подушка дає підтримку ліктям матусі.
Малятко розміщається на подушці таким чином, що ніжки ідуть вам за спину. Поза може бути складною, але в такому положенні малюк добре спустошує нижні долі молочних залоз. Якщо відчуваєте там застій, варто спробувати. Поза також підійде для жінок з великими грудьми, а також при лактостазі.
- З малюком, що сидить
Коли дитинка вже спроможна сидіти, можна опанувати позу, де і матуся, і малюк будуть сидіти. В такому разі подушка кільцем охоплює жінку і дитину, підтримує спину матері, повністю звільняє її руки. Малюк сидить обличчям до матусі, ніжки в різні боки, а подушка підтримує його спину.
Насправді поз для годування є значно більше, головна умова – комфорт всіх учасників.
Консультацію надавала Мар'яна Боброва - сертифікований консультант грудного вигодовування. Сторінка Instagram: milk.mama.irpin.